Dyplomowany magister wychowania fizycznego z ukończoną specjalizacją z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz pływania sportowego. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Edukacja przedszkolna. Agata posiada 8-letnie, bardzo bogate doświadczenie w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji (od niemowląt do szkoły średniej) a także z osobami dorosłymi. Z sercem i ogromną pasją podchodzi do swojej pracy i traktuje ją równocześnie jak wielką, pełną osobliwości przygodę.

Zamiłowanie do wody i aktywności z nią związanej miała wpojone od najmłodszych lat przez tatę. W czasie studiów magisterskich zdecydowała, że doskonalenie własnych umiejętności pływackich a także przekazywanie tej wiedzy innym stanowi drogę, którą pragnie w życiu obrać. Agata po roku pracy w jednej z rzeszowskich sportowych sekcji pływackich oraz uczniowskim klubie sportowym zadecydowała o samodzielnej pracy instruktorskiej. Zdobyła dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i oczarowana innowacyjną formą aktywności, jaką stanowi aqua cycling zainwestowała w profesjonalny sprzęt do jego uprawiania. Ta decyzja stała się bodźcem do poszerzania wiedzy, szukania nowych horyzontów oraz ciągłego doskonalenia własnych umiejętności.

Obecnie Agata posiada tytuł AQUACYCLING TEAM MASTERA, jest certyfikowanym AQUA INSTRUKTOREM. Ukończyła kurs AQUA MAMA, Metody terapii w wodzie oraz pierwszy stopień instruktora WATSU. Jej ogromnym marzeniem jest w przyszłości aktywizowanie i organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych, w tym celu ukończyła I i II stopień szkolenia z języka migowego na poziomie PJM.

Do tej pory prowadząc swoje treningi oraz lekcje pływania miała możliwość udoskonalenia i wypracowania własnych metod pracy. Na swoim koncie posiada wiele lekcji indywidualnych oraz kursów na wszystkich poziomach zaawansowania przeprowadzonych dla dzieci oraz dorosłych. Prowadzi także zajęcia wodnego przedszkola, dla niemowląt od 3 miesiąca życia. Wielokrotnie miała do czynienia z osobami bojącymi się wody i mającymi trudność w podjęciu jakiejkolwiek aktywności w tym specyficznym środowisku. Na szczęście każde wyzwanie zakończyło się powodzeniem – klienci nabywają nowych umiejętności na wysokim poziomie co przekłada się bezpośrednio na ich zadowolenie.

Praca z dziećmi i młodzieżą stanowi największą inspirację dla Agaty. Dlatego też oprócz własnej działalności na rzeszowskim gruncie, współpracuje z Uczniowskimi Klubami Sportowymi oraz Biurami Podróży. Z wielkim zamiłowaniem od ponad trzech lat regularnie wyjeżdża z dziećmi na obozy i kolonie w charakterze wychowawcy i instruktora sportu. Ma za sobą prowadzenie zajęć z pływania, tenisa ziemnego, piłki nożnej, narciarstwa oraz innych różnych form rekreacji ruchowej. Pracuje także jako animator podczas wyjazdów integracyjnych, na zielonych szkołach oraz jako pilot wycieczek.

Otwarcie przyznaje, że to, że wielki sentyment do podróży, miłość do sportu i wody, oraz pasję do współpracy z innymi ludźmi udało się jej połączyć z pracą jest jednym z jej największych życiowych sukcesów i motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań.

Facebook